انجمن خیریه یاوران حضرت زینب(س) انجمن خیریه یاوران حضرت زینب(س) انجمن خیریه یاوران حضرت زینب(س)
خانه شناسنامه خیریه ساختار سازمانی آموزش اخبار نشریات گالری عکس گوناگون کمک به خیریه تماس با خیریه
چگونه نيكوكار شدم چگونه نيكوكار شدم
 

چگونه نيكوكار شدم

  در كتابي خواندم كه چهار هدف عالي در زندگي براي انسان وجود دارد. زندگي كردن،عشق ورزيدن،آموختن و اثري از خود باقي گذاشتن. به نظر مي رسد اغلب زنان و مردان بزرگ تاريخ به اين فكر بوده اند كه چه تاثيري بر دنيا خواهند گذاشت و معتقد بوده اند كه زندگي شان معناي ويژه اي داشته است و خلق شده اند تا كاري براي هم نوعان خود انجام دهند. آنان به جامعه و ملت خود نگاه كرده اند و به اين نتيجه رسيده اند كه تفاوت و تغييري در آن ايجاد كنند.

  بسياري از مردم پول و زمان خود را صرف موسسات خيريه و سازمان هاي مردم نهاد مي كنند. گروهي فرصت هاي آموزشي براي كودكان و سوادآموزي براي بزرگسالان فراهم مي آورند. عده اي نيز حامي محيط زيست هستند، اما همه آنان در يك مورد اشتراك دارند و آن اشتياق است. كساني كه در تغيير دنيا مشاركت دارند به كاري كه مي كنند اشتياق دارند. آنان محروميت ها را تحمل مي كنند و از خودگذشتگي نشان مي دهند كه به ايده آل هايي براي مردمشان برسند. همه زندگي آنان در اشتياق و عمل خلاصه مي شود. كسي كه عمل نكند و اشتياقي نشان ندهد، اصولا زندگي نكرده است. براي اين كه در جامعه تغيير ايجاد كنيد به مهارت و علم نياز داريد. هزاران سال است كه توصيه شده درصدي از درآمد خود را صرف كارهاي خير كنيد. اگر بدون حساب و برنامه پول خود را صرف كنيد به نتيجه چشم گيري نمي رسيد. پولي كه از سوي يك نيكوكار آگاه هزينه شود اغلب به نتايج بهتري مي رسد.

  بسياري از مردم معتقدند وقتي به ديگران كمك مي كنند زندگي شان بركت پيدا مي كند. كمك كردن منحصر به هزينه كردن پول نيست. مي توانيد اوقات خود را براي خدمت به جامعه سرمايه گذاري كنيد. اگر مي بينيد به اندازه كافي پول نداريد زمان و وقت خود را صرف انجمن هاي خيريه كنيد. كاري كنيد كه فايده اش نصيب ديگران شود و از همين امروز شروع كنيد.

  با توجه به آن چه گفته شد عده زيادي از مردم نيكوكار به حمايت از خيريه حضرت زينب (س) و اعضاي كم توان آن درآمدند و خيريه را در رسيدن به اهداف ياري مي دهند.

  خیریه یاوران حضرت زینب(س) در سال 1376 تاسیس و در سال 1379 با مجوز نیروی انتظامی استان اصفهان به شماره 873 در شهرستان اصفهان به ثبت رسید. دفتر این انجمن از سال تاسیس تا پایان سال 1389 در یک آپارتمان 60 متری قدیمی واقع در خیابان مدرس واقع شده بود که توسط نیکوکار ارجمند جناب آقای حاج عباس صیرفیان پور از اعضای هیات امنا در اختيار قرار دادند. به دلیل حجم زیاد فعالیت ها به یاری پروردگار خیریه موفق شد ساختمان مسکونی در خیابان امام خمینی به منظور استفاده اداری، آموزشی و توان بخشی خریداری کند و پس از بازسازی آن از ابتدای سال 1390 به آن جا منتقل شود. هم چنین این خیریه یک ساختمان مسکونی از سازمان اوقاف اصفهان برای آموزش کودکان مبتلا به اختلال اُتیسم واقع در خیابان امام خمینی اجاره نموده است.

  در سال 1391 نيكوكاران گرامي خانم فاطمه موسويان حجازي و آقاي علي موسويان حجازي باغ ويلايي در شهر درچه به مساحت بيشتر از 2000 متر مربع به منظور استفاده تفريحي ، اقامتي مددجويان عضو به خيريه اهدا نموده اند. در سال 1394 آقاي دكتر مهدي تذهيبي و آقاي مهندس مرتضي تذهيبي و برادران ايشان دو منزل مسكوني به مساحت 500 متر مربع به خيريه اهدا نموده اند.قرار است از اين دو محل كه در كنار هم قرار دارند پس از نوسازي براي امور آموزشي و توان بخشي خيريه استفاده شود.

 

«مديريت و اعضاي معلول انجمن خيريه از همه هموطنان عزيزي كه با الهام از آموزه هاي ديني و ملي به تعالي هم نوعان خود مي انديشند استدعا دارد با تماس با دفتر خيريه ما را در رسيدن به اهداف خداپسندانه و انسان دوستانه ياري داده و در جهت رفع نيازها به ياري مان بشتابند»

 

 

   
 
خانه | شناسنامه خیریه | ساختار سازمانی | آموزش | اخبار | نشریات | گالری عکس | گوناگون | کمک به خیریه | تماس با خیریه
 
  :: کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به خیریه یاوران حضرت زینب (س) می باشد ::
::All Right Reserved by yavaran-zeynab ::
طراحی و اجرا : پیشگامان داده پرداز شایا